• Index
  •  » Talie
  •  » Art. pomagający w doborze kart do talii :) Stwory opisy stworów10.000+

#1 2008-02-11 18:51:32

Jaśmin

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 121
Ulubiona karta: Fighter Dual Fang

Art. pomagający w doborze kart do talii :) Stwory opisy stworów10.000+

Stwory 10000+ cz. 1

   
Witam. W dzisiejszym artykule chciałbym opisać stwory z mocą większą od 10000. Wielu początkujących graczy uważa je za najlepsze i wkładają na siłę do decków Billion-Degree Dragon czy np. Stratosphere Giant. Sami zobaczycie jak niewiele stworów 10000+ nadaję się do włożenia do talii.


Alcadeias, Lord of Spirits (Angel Command)


Mamy przed sobą potężną ewolucję Angel Commandów - Alcadeiasa. Statsy 6/12500 czyli powyżej średniej, no ale tutaj bardziej nas interesują inne rzeczy. Ewolucja AC, hmmm, ani dobrze ani źle. AC są drogie i tylko nieliczne z nich są tańsze od Alcadeiasa. A efekt. Nadaje się chyba tylko do mono light albo do mieszanki bez innego rodzaju spelli niż światło. W sumie to dość potężny stwór, choć nieużywany z powodu tego, iż AC są drogie a decki mono light raczej słabe. Ocena 4+/6.


Aura Pegasus Avatar of Life (Pegasus)

Przed nami potężny Vortex - Aura Pegasus Avatar of Life. Statsy 6/12000, TB czyli dość dobrze, ale to nie to jest ważne, popatrzmy z innej strony. Ewolucja Angel Commandów i Horned Beastów. No, nie jest źle, choć wiadomo, że żeby wystawić to trzeba najpierw utrzymać podkładki w polu co takie łatwe nie jest. W sumie efekt bardzo pomocny, więc tutaj jest plus. Więc dlaczego Aura Pegasus nie jest używany? Pod Vortexy trzeba budować specjalne decki, w których nie może zabraknąć kilkunastu podkładek pod evo, więc będziemy zmuszeni zrezygnować z niektórych kart. Ponadto w dzisiejszej dobie controlek utrzymanie dwóch podstawek + samego Pegasusa w ręce nie będzie łatwe. Ocena 5-/6.


Ballom, Master of Death (Demon Command)

A tutaj Ballom, Master of Death - bardzo potężna ewolucja Demon Commandów. Statsy 8/12000, DB. Ewolucja Demon Commandów - przy takim koszcie jest sporo tańszych od niego, dobrych podstawek. Efekt miodzio, w polu zostają tylko same potwory ciemności ;]. Więc dlaczemu nie jest w każdym decku? A dlatemu, że pasuje jak Alcadeias tylko do jednej talii czyli w tym przypadku mono darkness. Bo jeśli np. weźmiemy Balloma do mieszanki a op będzie grał deckiem mono darkness to wtedy wystawienie Balloma może nam zaszkodzić. Ocena tegoż stwora - 5-/6.


Bilion-Degree Dragon (Armored Dragon)

No i oto on - "najpotężniejszy" stwór DM. Statsy 10/15000 i TB. I bez efektu. I teraz zimny prysznic dla nubów - I CO Z TEGO ŻE MA 15000? Patrzmy na koszt. Ile razy w duelu dojdziemy do 10 man bez natury? Kto nam zagwarantuje, że jak już będziemy mieli te 10 man to również i ten Dragon nam dojdzie. No a kiedy wystawimy to co. Do akcji rusza Death Smoke, Aqua Surfer, Corile, Terror Pit, Natural Snare, Soulswap itp. I zmarnowaliśmy 10 man, bo już naszego smoczka nie ma. A co jak przetrwa turę? Atakuje - blokujemy np. La Ura Gigą - La Ura ginie. Co by się stało gdyby zaatakował np. Pyrofighter Magnus i La Ura go bloknęła? Także La Ura by zginęła! Ponadto potem Billion może się nadziać na kontratak Slayerów np. Melni. Może być w coś ewoluowany? Za taki koszt to raczej nikomu nie będzie się chciało go np. w Jabahe ewoluować bo i po co! Jak nie wystarczy to nie wiem jakimi słowami wam już to wytłumaczyć. Ocena 2+/6, nie więcej!


Bodacious Giant (Giant)

Tutaj coś lepszego. Giant o dobrych statsach 8/12000 i DB. Efekt jest bardzo pomocny, przynajmniej jeden stworów przeciwnika będzie musiał zaatakować Bodaciousa gdy ten będzie tapnięty - znakomita obrona przed controlem. No, ale to dlaczemu znowu nie bierze się go do decku z naturą? Bo tak, Bodacious wchodzi w pole. I co robi op? Lecą od razu w niego wszelakie removale itp., więc za taki koszt nie opłaca się go wystawiać. Ocena 4+/6.


Daidalos (Demon Command)

Jedna z podstawek pod Balloma - Daidalos. Statsy 4/11000 i DB. W tym MUSI być jakiś haczyk, przeciętnie jest 4/4000. Ano tak. Jak atakuje to musisz zniszczyć swojego stwora, no pięknie. A potem jak sobie wykosisz całe pole to op rzuca jakiegoś removala i zostajemy z niczym. Jednak od razu na straty nie trzeba go spisywać. Można pod niego tworzyć ciekawe decki opierające się na nim i na stworach z efektem uaktywniającym się pod zniszczeniu. Jednak, niestety to czyni go znowu bardzo rzadkim stworem, bo tak jak na Vortexy pod niego raczej też trzeba całą strategię opierać. Ocena 4/6.


Dawn Giant (Giant)

Hmmm, mamy tu pewnego Gianta ze starego setu. Statsy 7/11000 i DB. No i bardzo głupi efekt - nie może atakować stworów - to po co mu w ogóle ta moc? xDDD Ma jeden cel - musi atakować tarcze. Więc nawet nie ma sensu go niszczyć skoro nie stanowi zagrożenia dla naszych stworów. Poza tym takiego Gianta to bezproblemowo można Corilem czy innym removalem potraktować jak będzie się za bardzo naprzykrzał. Dlatego ocena 2+/6.


Death Cruzer, the Annibilator (Demon Command)

A tutaj mamy króla DM xD. I pomyśleć, że kiedyś "próbowano" na nim deck zrobić. Statsy 7/13000 i TB są kompletnie nieważne. Na wejściu ten Demon Command niszczy NASZE wszystkie stwory. No, ale nuby zaraz się odezwą "no, ale za taką moc to warto się poświęcić". Odpowiedź ode mnie "tak, oczywiście, bo przecież potem przeciwnik nie zagra jakimś removalem, żeby usunąć tego shrota i nie zacznie spokojnie nawalać w tarcze". Jak nie widzicie minusów to idźcie do okulisty, bo to naprawdę jedna z najsłabszych kart. Ocena 1+/6.


Evil Incarnate (Devil Mask)

Tutaj mamy Evil Incarnate - ewolucję Devil Masków. Statystyki 6/11000, to nawet nieźle. Popatrzmy na efekt. Neutralny, choć w niektórych taliach bardzo przydatny. I znowu ta sama historia co z wieloma innymi "stworami 10000+". Po prostu pod niego trzeba budować specjalny deck z Devil Maskami i kartami pomagającymi w utrzymywaniu dużej liczby stworów na naszym BZ. Ocena 4-/6.


Gaulezal Dragon (Armored Dragon)

Tak, miałem go, ale jak najszybciej go sprzedałem. Powód? Statsy 9/11000 i DB, nie dość, że drogi to jeszcze bez efektu i zaniżona moc! Rasa dobra, bo Armored Dragon, ale jest zdecydowanie droższy od swoich ewolucji. Ponadto jego moc tak samo nic nie daje jak w przypadku Billiona. Ocena 2-/6.


Giriel, Ghastly Warrior (Demon Command)

Dużo się na jego temat nie wypowiem. 8/11000 i DB, standardzik. Taki sam koszt co ewolucji czyli słabo i..... tyle. Jego moc nie daje nic, powody są takie same jak u Billiona, ponadto removale w niego lecą od razu. Ocena 2+/6.


Headlong Giant (Giant)

A tutaj już ciekawszy stwór. Statsy 9/14000 i TB, czyli 1000 powyżej normy. Rasa słaba, bo Giant nie mają eva i są powolne. Co tam dalej.... a tak, efekt. Nie może atakować jak nie mam kart w ręce, przy ataku niszczymy sobie kartę z ręki, nie może być blokowany przez stwory 4000-. No to mamy klops. Czyli w decku na nim trzeba mieć dużo kart w ręce i oczywiście deck przeciwko wszelakiego rodzaju removalom. Ostatnio Mex taki zrobił, ale wątpię czy taki rodzaj decku byłby skuteczny przeciwko większości xD. Niestety, mimo tego, koszt jest za wysoki jak na dzisiejszą grę i prosty removal go załatwi. Ocena 3/6.


To była pierwsza część artykułu z serii "Stwory 10000+" xD.

By Groudon
Orginalny art. znajduje się na stronie http://duelmasters.com.pl/readarticle.php?article_id=84 

Mam nadzięję że pomogłem i ludzie nie będą na hama dodawać stworów niepotrzebnych, z mocnym poweremJAK SIĘ BĘDZIE PODOBAŁO DODAM CZ.2


http://img.userbars.pl/98/19491.png
http://img.userbars.pl/120/23963.png
http://img62.imageshack.us/img62/1786/shobusygna2ob3.gif
Noobie Precz!

Offline

 

#2 2008-02-12 16:00:10

Sauron25

Kokoju

Zarejestrowany: 2007-10-26
Posty: 55

Re: Art. pomagający w doborze kart do talii :) Stwory opisy stworów10.000+

Jedna rada odemnie napisz jaką moc mają stwory część stworów znam więc moc też ale nie wiadomo jaki to jest pegasusa a karty nie znam
wiec pisz zdolności tych kart
ale temat dobry


http://img166.imageshack.us/img166/2744/sygsauroncy0fu5.jpg
http://r5.fodey.com/194428ea7dce6449dbf9fe87c04cb5c78.1.gif

Offline

 

#3 2008-02-12 18:52:36

Margera

Shobu

6049244
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2007-07-26
Posty: 259
Ulubiona karta: Death Phoenix, Avatar of Doom

Re: Art. pomagający w doborze kart do talii :) Stwory opisy stworów10.000+

dodam kilka stworów i ulepsze temat

Witam. W dzisiejszym artykule chciałbym opisać stwory z mocą większą od 10000. Wielu początkujących graczy uważa je za najlepsze i wkładają na siłę do decków Billion-Degree Dragon czy np. Stratosphere Giant. Sami zobaczycie jak niewiele stworów 10000+ nadaję się do włożenia do talii.


http://img229.imageshack.us/img229/3767/alcadeiaslordofspiritsfh9.jpg
Alcadeias, Lord of Spirits (Angel Command)(6/12500)


Mamy przed sobą potężną ewolucję Angel Commandów - Alcadeiasa. Statsy 6/12500 czyli powyżej średniej, no ale tutaj bardziej nas interesują inne rzeczy. Ewolucja AC, hmmm, ani dobrze ani źle. AC są drogie i tylko nieliczne z nich są tańsze od Alcadeiasa. A efekt. Nadaje się chyba tylko do mono light albo do mieszanki bez innego rodzaju spelli niż światło. W sumie to dość potężny stwór, choć nieużywany z powodu tego, iż AC są drogie a decki mono light raczej słabe. Ocena 4+/6.


http://img162.imageshack.us/img162/7539/aurapegasusavatarofliferp1.png
Aura Pegasus Avatar of Life (Pegasus)

Przed nami potężny Vortex - Aura Pegasus Avatar of Life. Statsy 6/12000, TB czyli dość dobrze, ale to nie to jest ważne, popatrzmy z innej strony. Ewolucja Angel Commandów i Horned Beastów. No, nie jest źle, choć wiadomo, że żeby wystawić to trzeba najpierw utrzymać podkładki w polu co takie łatwe nie jest. W sumie efekt bardzo pomocny, więc tutaj jest plus. Więc dlaczego Aura Pegasus nie jest używany? Pod Vortexy trzeba budować specjalne decki, w których nie może zabraknąć kilkunastu podkładek pod evo, więc będziemy zmuszeni zrezygnować z niektórych kart. Ponadto w dzisiejszej dobie controlek utrzymanie dwóch podstawek + samego Pegasusa w ręce nie będzie łatwe. Ocena 5-/6.http://img136.imageshack.us/img136/527/ballommasterofdeathol2.jpg
Ballom, Master of Death (Demon Command)(8/12000)

A tutaj Ballom, Master of Death - bardzo potężna ewolucja Demon Commandów. Statsy 8/12000, DB. Ewolucja Demon Commandów - przy takim koszcie jest sporo tańszych od niego, dobrych podstawek. Efekt miodzio, w polu zostają tylko same potwory ciemności ;]. Więc dlaczemu nie jest w każdym decku? A dlatemu, że pasuje jak Alcadeias tylko do jednej talii czyli w tym przypadku mono darkness. Bo jeśli np. weźmiemy Balloma do mieszanki a op będzie grał deckiem mono darkness to wtedy wystawienie Balloma może nam zaszkodzić. Ocena tegoż stwora - 5-/6.http://img507.imageshack.us/img507/7334/billiondegreedragonwk4.jpg
Bilion-Degree Dragon (Armored Dragon)(10/15000)

No i oto on - "najpotężniejszy" stwór DM. Statsy 10/15000 i TB. I bez efektu. I teraz zimny prysznic dla nubów - I CO Z TEGO ŻE MA 15000? Patrzmy na koszt. Ile razy w duelu dojdziemy do 10 man bez natury? Kto nam zagwarantuje, że jak już będziemy mieli te 10 man to również i ten Dragon nam dojdzie. No a kiedy wystawimy to co. Do akcji rusza Death Smoke, Aqua Surfer, Corile, Terror Pit, Natural Snare, Soulswap itp. I zmarnowaliśmy 10 man, bo już naszego smoczka nie ma. A co jak przetrwa turę? Atakuje - blokujemy np. La Ura Gigą - La Ura ginie. Co by się stało gdyby zaatakował np. Pyrofighter Magnus i La Ura go bloknęła? Także La Ura by zginęła! Ponadto potem Billion może się nadziać na kontratak Slayerów np. Melni. Może być w coś ewoluowany? Za taki koszt to raczej nikomu nie będzie się chciało go np. w Jabahe ewoluować bo i po co! Jak nie wystarczy to nie wiem jakimi słowami wam już to wytłumaczyć. Ocena 2+/6, nie więcej!http://img125.imageshack.us/img125/4493/bodaciousgiantwb3.jpg
Bodacious Giant (Giant)(8/12000)

Tutaj coś lepszego. Giant o dobrych statsach 8/12000 i DB. Efekt jest bardzo pomocny, przynajmniej jeden stworów przeciwnika będzie musiał zaatakować Bodaciousa gdy ten będzie tapnięty - znakomita obrona przed controlem. No, ale to dlaczemu znowu nie bierze się go do decku z naturą? Bo tak, Bodacious wchodzi w pole. I co robi op? Lecą od razu w niego wszelakie removale itp., więc za taki koszt nie opłaca się go wystawiać. Ocena 4+/6.http://img221.imageshack.us/img221/4550/daidalosgeneraloffuryvm9.jpg
Daidalos, General of Fury (Demon Command)(4/11000)

Jedna z podstawek pod Balloma - Daidalos. Statsy 4/11000 i DB. W tym MUSI być jakiś haczyk, przeciętnie jest 4/4000. Ano tak. Jak atakuje to musisz zniszczyć swojego stwora, no pięknie. A potem jak sobie wykosisz całe pole to op rzuca jakiegoś removala i zostajemy z niczym. Jednak od razu na straty nie trzeba go spisywać. Można pod niego tworzyć ciekawe decki opierające się na nim i na stworach z efektem uaktywniającym się pod zniszczeniu. Jednak, niestety to czyni go znowu bardzo rzadkim stworem, bo tak jak na Vortexy pod niego raczej też trzeba całą strategię opierać. Ocena 4/6.http://img218.imageshack.us/img218/3682/dawngiantcs2.jpg
Dawn Giant (Giant)(7/11000)

Hmmm, mamy tu pewnego Gianta ze starego setu. Statsy 7/11000 i DB. No i bardzo głupi efekt - nie może atakować stworów - to po co mu w ogóle ta moc? xDDD Ma jeden cel - musi atakować tarcze. Więc nawet nie ma sensu go niszczyć skoro nie stanowi zagrożenia dla naszych stworów. Poza tym takiego Gianta to bezproblemowo można Corilem czy innym removalem potraktować jak będzie się za bardzo naprzykrzał. Dlatego ocena 2+/6.http://img170.imageshack.us/img170/9097/deathcruzertheannihilatnj1.jpg
Death Cruzer, the Annibilator (Demon Command)(7/13000)

A tutaj mamy króla DM xD. I pomyśleć, że kiedyś "próbowano" na nim deck zrobić. Statsy 7/13000 i TB są kompletnie nieważne. Na wejściu ten Demon Command niszczy NASZE wszystkie stwory. No, ale nuby zaraz się odezwą "no, ale za taką moc to warto się poświęcić". Odpowiedź ode mnie "tak, oczywiście, bo przecież potem przeciwnik nie zagra jakimś removalem, żeby usunąć tego shrota i nie zacznie spokojnie nawalać w tarcze". Jak nie widzicie minusów to idźcie do okulisty, bo to naprawdę jedna z najsłabszych kart. Ocena 1+/6.http://img507.imageshack.us/img507/4962/evilincarnatety8.jpg
Evil Incarnate (Devil Mask)(6/11000)

Tutaj mamy Evil Incarnate - ewolucję Devil Masków. Statystyki 6/11000, to nawet nieźle. Popatrzmy na efekt. Neutralny, choć w niektórych taliach bardzo przydatny. I znowu ta sama historia co z wieloma innymi "stworami 10000+". Po prostu pod niego trzeba budować specjalny deck z Devil Maskami i kartami pomagającymi w utrzymywaniu dużej liczby stworów na naszym BZ. Ocena 4-/6.http://img507.imageshack.us/img507/858/gaulezaldragonse3.jpg
Gaulezal Dragon (Armored Dragon)(9/11000)

Tak, miałem go, ale jak najszybciej go sprzedałem. Powód? Statsy 9/11000 i DB, nie dość, że drogi to jeszcze bez efektu i zaniżona moc! Rasa dobra, bo Armored Dragon, ale jest zdecydowanie droższy od swoich ewolucji. Ponadto jego moc tak samo nic nie daje jak w przypadku Billiona. Ocena 2-/6.http://img514.imageshack.us/img514/349/girielghastlywarrioroe5.jpg
Giriel, Ghastly Warrior (Demon Command)(8/11000)

Dużo się na jego temat nie wypowiem. 8/11000 i DB, standardzik. Taki sam koszt co ewolucji czyli słabo i..... tyle. Jego moc nie daje nic, powody są takie same jak u Billiona, ponadto removale w niego lecą od razu. Ocena 2+/6.http://img229.imageshack.us/img229/2199/headlonggiantoy3.jpg
Headlong Giant (Giant)(9/14000)

A tutaj już ciekawszy stwór. Statsy 9/14000 i TB, czyli 1000 powyżej normy. Rasa słaba, bo Giant nie mają eva i są powolne. Co tam dalej.... a tak, efekt. Nie może atakować jak nie mam kart w ręce, przy ataku niszczymy sobie kartę z ręki, nie może być blokowany przez stwory 4000-. No to mamy klops. Czyli w decku na nim trzeba mieć dużo kart w ręce i oczywiście deck przeciwko wszelakiego rodzaju removalom. Ostatnio Mex taki zrobił, ale wątpię czy taki rodzaj decku byłby skuteczny przeciwko większości xD. Niestety, mimo tego, koszt jest za wysoki jak na dzisiejszą grę i prosty removal go załatwi. Ocena 3/6.


http://img146.imageshack.us/img146/3352/kingtsunamiji1.jpg
KING TSUNAMI(12/12000)
Mamy tu masywnego stora o mocy 12000 ale...dla noobow a to czem 12 man statsy jak na taką mane za słabe ma 1 efekt który może uratować tyłek returnujewszystkie karty do ręki .
A jak op będzie miałspeed atackera to może być direct zaraz nam rozwali stora pitem i wezwie np. guarda a potem lancera??karta dostanie swoj 1+/6 ten + tylko za efekt

http://img232.imageshack.us/img232/1152/kuukaifinderofkarmacj3.jpg
KUUKAI,FINDER OF KARMA(4/10500)
mamy tu super karta poprostu miodek...na pierwszy rzut oka jak toi w rymowance bylo myślał sobie kawał miodkla lecz nie była wcale słodka.
zaczne od plusuw:
+bloker
+evo
+może atakować stwory
+najważniejsze po wygranej walce odtapowujesz go
+VR
+moc
+koszt

niestety jedyny minus to rasa mecha thunder
niełatwo oprzeć deck na mecha thunderach bo są jak leviathany wody masywne i potężne i drogie więc mamy 1 thundera tańszego ur pale wszystkie inne droższe tak samo jak coral i bynor karta normalknie by miała 6/6 ale za rase 5/6


http://img146.imageshack.us/img146/2225/miarcometelementalix2.jpg
MIAR,COMETE ELEMENTAL(8/11500)
mamy tu słabą  kartę i nijaką 8/11500 nie powala mnie tylko DB 3 set nic nie powala podstawka pod alphadiosa lecz ni pod alcadeiesa
rasa powolna i tylko na mono light węc ocena 3+/6

http://img134.imageshack.us/img134/6256/stratospheregiantdb3.jpg
STRATSPHERE GIANT(8/13000)
wole sie nie wypowiadać na jego temat ale muszem:)
jest to karta dobra staty 8/13000 czyli norm jak na SR tego formatu.
kiedy go wzywamy op wzywaa 2 stworyno mała szansa że wq decku bez wody lub natury op będzie miał karty w ręce ale jest i to minus naszczęście dostał TB więc OK karta giant więc mało grywalna rasa ocena 4z małym plusem/6

http://img507.imageshack.us/img507/7320/syriusfirmamentelementald1.jpg
Syrius,Firmament Elemental(11/12000)
słaby syrius najpotężniejszy bloker ale staty 11/12000 nie powala i angel więc daje mu 2/6

http://img219.imageshack.us/img219/9218/uberdragonbajulalk2.jpg
Uberdragon Bajula(7/13000)
oto najlepszy smok razem z abzo bolbą w ang. DM
otóż moc jak na super rare dobra i mana też evo do dragonów
TB ale kiedy atakuje niszczysz opowi 2 many więc super sposób na directa po zatym łatwo zrobić deck z nim można dać jeszcze death phoeniksa
oraz wystarczy ociupinka ognia  i można mieć inną cywke z dragonami dostaje zasłużona 6/6

http://img219.imageshack.us/img219/8749/supernecrodragonabzodolsv9.jpg
Super Necrodragon Abzo Dolba(6/11000+)
super dragon, samo WotC uznało że zaszaleli
a to dlatego że jest to evo do dragonów TB za każdego stworadarka na gravie dostaje 1000
potęga oczywiście SR z 6/6


http://img216.imageshack.us/img216/2701/uberdragonjabaharl9.jpg
Uberdragon Jabaha(7/11000)
to taki mały VR evo do A.Dragonów,wszystkie towje story fire dostają power atacker 2000,DB
no nic taki troche drogawy ale dam to 5/6 bo stary set ratuje

http://img162.imageshack.us/img162/306/ultracidewormoc1.jpg
Ultracide Worm(6/11000)
to jest SR z drugiego seta bardzo dobry był to stwór, teraz też jest dobry dobre evo do dobrych szybkich parasite wormów DB
dobry do każdego decku 5/6

myślę że pomogłem mówcie Groudonowi co ma zmieniać,ja się zmęczyłem i napracowałem oczywiście są jeszcze stwory z12 ale niechce mi się szukać;)

By Groudon and Margera
Orginalny art. znajduje się na stronie http://duelmasters.com.pl/readarticle.php?article_id=84

Mam nadzięję że pomogłem i ludzie nie będą na hama dodawać stworów niepotrzebnych, z mocnym powerem

Ostatnio edytowany przez Margera (2008-02-12 20:14:23)


http://r3.fodey.com/18fb339d445aa435baa88c40ecca7b4d2.1.gif
http://r3.fodey.com/1c727f9cfd89c47cbaebc6728ba31f805.1.gif
http://r3.fodey.com/1d8e96edaf37f4a22b96333e752ec78ca.1.gif
Organizacja anty-NOOBS RLZ

Offline

 
  • Index
  •  » Talie
  •  » Art. pomagający w doborze kart do talii :) Stwory opisy stworów10.000+

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Skierniewice Volkswagen Golf IV 1.6 AKL