POLSKIE CENTRUM DUEL MASTERS

Super gra karciana.

#1 2006-08-21 18:32:45

Filipo

Administrator

Zarejestrowany: 2006-07-03
Posty: 134

Opis wszystkich cywilizacji BY CZARNY SMOK

Pamiętaj Czarny Smok to jest treść cywilizacji więc zamieszcza się to w CYWILIZACJE !!!

Witam wszystkich,
Zajmiemy się w tym temacie dyskusją na temat cywilizacji dostępnych w DM. Każdy rozpoczynający swoją przygodę z tą karcianką staje przed tym dylematem. Jaką cywilizację wybrać? Która najlepiej odpowiada mojemu sposobowi gry? Wybrać talię monotematyczną (jedna cywilizacja) czy też połączyć w niej 2 lub więcej? Mam nadzieje że dyskusja w tym topicu pomoże wszystkim niezdecydowanym w dokonaniu najwłaściwszego wyboru.
Zaczynamy !
W DM dostępnych jest 5 cywilizacji:
- fire (ogień)
- water (woda)
- nature (natura)
- light (światło)
- darkness (ciemność)
1. fire
Omówimy pokrótce każda z nich. Fire to cywilizacja głównego bohatera z anime. Jest jedna z najpopularniejszych i charakteryzuje sie mocnymi monsterami, często z cechami podwójnych lub potrójnych łamaczy. Jest ona tak jak ogień szybka i agresywna i niszczy wszystko na swojej drodze. Jej największą słabością jest kompletny brak obrony w postaci blokerów. Więc jeśli przeciwnik przetrzyma pierwszy szturm, jego kontratak może zakończyć grę.
Plus: Mocne monstery
Minus: Brak obrony
Polecam: Dobre na początek lub dla graczy lubiących szybkie roztrzygnięcia
2. water
To przeciwieństwo ognia, czyli spokój i zimna krew. Jej największym plusem jest szybkie dociąganie kart i uzyskanie przewagi nad przeciwnikiem. Wiadomo że w każdej karciance karty w ręce to nasze podstawowe zasoby. Im więcej ich mamy tym łatwiej nam jest zażegnać niebezpieczeństwa ze strony przeciwnika.
Water ma sporo kart dających możliwość ekstra dociągnięcia karty, dzięki czemu w dłuższej perspektywie czasu powinniśmy osiągnać przewagę nad przeciwnikiem. Oczywiście do tego potrzebne są dobre blokery by przetrzymać nawałnice ze strony na przykład ognia
Plus: Dodatkowe dociągnięcia (draw), dobre blokery
Minus: Wolny, rozkręca się powoli i może mieć problemy przy złym dociągu
Polecam: Dla graczy spokojnych i wyrachowanych, lubiących dłuższą rozgrywkę i powolne niszczenie przeciwnika.
3. Nature - tutaj mamy potęgę posiadania jak największej ilości many, posiadamy bardzo dużo kart, które szybko podwyższają nam jej ilość. Potwory jednakże są tu słabe, ponieważ mają efekty podwyższające ilośc many, ale przez to zapominają o własnej potędze. Dlatego Natura jest używana głównie w deckach mieszanych, jako support do szybszego wystawienia mocnych i drogich potworów. W tej cywilizacji jest jednak kilka mocnych kart, a w szczególności Evolutiony. Brak też blockerów, co nie daje nam możliwości obrony.

Plus: mana, mana i jeszcze raz mana xDDD
Minus : słabe potwory, jeśli chodzi o moc
Polecam : polecam jedynie w deckach mieszanych jako support do drogich kart

4. Light - bardzo mocna cywilizacja, mocne potwory, świetne Evolutiony, bardzo dużo wszelakiego rodzaju blockerów, co daje nam potęgę. Dużo ataku, dużo obrony, to czego właśnie chcemy  Jednakże tą cywilizacją trzeba się posługiwać mądrze, a nie używać kart, które Ci akurat w rękę podejda.

Plus : potężne stwory, dużo blockerów
Minus : nie widze?
Polecam : dla zaawansowanych i myślących graczy

5. Darkness - tutaj wg mnie najbardziej potężna cywilizacja (osobiste zdanie). Mamy tutaj mieszankę innych cywilizacji, czyli mamy dobre blockery, niektóre z dodatkową mocą Slayer'a, discard przeciwnika ( w obecnej meta liczy się Hand Control, takze daje nam to ogromną przewagę), oraz niewiarygodnie silne potwory. Cywilizacja ta ma także świetne niszczyciele potworów w postaci spellów albo monsterów.
Jednakże jest trochę niezbalansowana.

Plus: discard, blockery (slayer'y), dobre potworki, niszczyciele
Minus : niezbalansowana
Polecam : chyba najbardziej albo w monotematycznym, albo w połączeniu z Fire, dla bardziej zaawansowanych graczy, i powtórzę się - dla graczy MYŚLĄCYCH.


Gram w Duel Masters przez GG:4440104
Wygrane:3
Przegrane:0
Jest dużo graczy wśród nas wymyślających sobie reguły gry !!!

Offline

 

#2 2006-08-21 21:08:20

czarny smok

Hakuoh

Zarejestrowany: 2006-07-24
Posty: 123

Re: Opis wszystkich cywilizacji BY CZARNY SMOK

sorka za tą wpadke ale Urich zadał pytanie a ja mu zwyczajnie odp. A właśnie jak wam sie podoba mój opis cywilizacji??


Chowa się w ciemności , skrzydlaty potwór , podróżuje po jaskiniach , nocą wyrusza na łowy , najpotężniejsza istota na świecie .....   czarny smok

Offline

 

#3 2006-08-22 12:39:06

Filipo

Administrator

Zarejestrowany: 2006-07-03
Posty: 134

Re: Opis wszystkich cywilizacji BY CZARNY SMOK

Ujdzie ujdzie nawet fajny przyjemnie się go czyta moja ocena opisu to 4+/6


Gram w Duel Masters przez GG:4440104
Wygrane:3
Przegrane:0
Jest dużo graczy wśród nas wymyślających sobie reguły gry !!!

Offline

 

#4 2006-08-22 12:54:57

Czerwony Smok

Kokoju

8053742
Zarejestrowany: 2006-08-02
Posty: 65

Re: Opis wszystkich cywilizacji BY CZARNY SMOK

fajny opis ocena 5/6

Offline

 

#5 2006-08-23 14:29:59

szogu

Rekuta

798666
Zarejestrowany: 2006-08-22
Posty: 15

Re: Opis wszystkich cywilizacji BY CZARNY SMOK

fajny opis nie super opis  5-/6

Offline

 

#6 2006-09-05 21:48:38

magincjan

Mikuni

Zarejestrowany: 2006-09-05
Posty: 47

Re: Opis wszystkich cywilizacji BY CZARNY SMOK

powiem tak - profesjonalny art. wszystko co można było napisać ty napisałeś . GRATULACJE !!


Smoki zaatakowały, wszyscy zgineli, ale ja przetrwałem . Dzięki temu stałem się najpotężniejszym magiem na świecie  ....   MAGINCJANEM

Offline

 

#7 2006-09-11 20:29:30

czarny smok

Hakuoh

Zarejestrowany: 2006-07-24
Posty: 123

Re: Opis wszystkich cywilizacji BY CZARNY SMOK

Dzięki za te pozytywy :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) !!!!!!!!!!!!!!!!!!


Chowa się w ciemności , skrzydlaty potwór , podróżuje po jaskiniach , nocą wyrusza na łowy , najpotężniejsza istota na świecie .....   czarny smok

Offline

 

#8 2007-06-29 22:14:14

spider

Kokoju

Zarejestrowany: 2007-06-28
Posty: 66

Re: Opis wszystkich cywilizacji BY CZARNY SMOK

Daje 6/6 za fajny artykuł

Offline

 

#9 2007-10-13 08:32:22

90009

Hakuoh

Skąd: Kraina ciemności
Zarejestrowany: 2007-08-18
Posty: 124
Ulubiona karta: Ballom

Re: Opis wszystkich cywilizacji BY CZARNY SMOK

daję 6/6 za fajny artykuł


Wbijać na www.dmlords.pun.pl WARTO

Offline

 

#10 2007-10-20 20:14:24

Eron

Dr. Korzeń

3550896
Skąd: Sopot
Zarejestrowany: 2007-09-21
Posty: 127
Ulubiona karta: Cryptic Totem

Re: Opis wszystkich cywilizacji BY CZARNY SMOK

Fajny artykuł.
Dużo ciekawych rzeczy.
6/6


Match:42
Wins:38
Lose:4
Remis:0

POkonany przez: Zostane Mistrzem Kaijudo (Gratuluje )

http://img146.imageshack.us/img146/4417/eronkv3.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Big Studio next to Bus station City Lux ID220 Oтeли Сен-Жерве-ле-Бэн